Jeśli zastanawiasz się nad szkoleniem szybowcowym lub samolotowym a nie jesteś pewny czy to zajęcie dla Ciebie wypróbuj lot zapoznawczy. To lot w którym zobaczysz jak działają stery, zapoznasz się z kabiną czy zobaczysz jak piękne potrafi być latanie!

Loty zapoznawcze

Umów się na lot zapoznawczy +48 607 092 600

Koszty lotów

Szybowiec 500zł do 20 minut

Samolot 500zł 20 minut

Motoszybowiec 500zł 20 min

Informacje o szkoleniu

Większość szkoleń praktycznych szybowcowych możliwa do zrealizowania jest podczas jednego przyjazdu, na który wystarczy 5 dni urlopu!!!

Szkolenie szybowcowe składa się z dwóch zasadniczych etapów: szkolenia teoretycznego oraz praktycznego. Ponieważ szanujemy czas naszych kursantów etap pierwszy przeprowadzamy on-line co jest dla Nich niesamowitym udogodnieniem, ponieważ nie wymaga się by uczestniczyli w odrębnie organizowanych zajęciach zimowych a co się z tym wiąże ogranicza się koszty przyjazdu i zaoszczędza czas – czy to weekendy czy popołudnia w dni pracujące. Większość szkoleń praktycznych możliwa do zrealizowania jest podczas jednego przyjazdu, na który wystarczy 5 dni urlopu.

Szkolenie szybowcowe

Szkolenie szybowcowe w krótkich obrazkach

Przed szkoleniem

Ukończenie szkolenia teoretycznego

Otrzymanie badań lotniczo lekarskich

Ukończone 16 lat

W trakcie szkolenia

Szkolenie podstawowe

Nowy rodzaj startu

Celność lądowania

Nauka lotów termicznych

Przelot do licencji

Po uzyskaniu licencji

Loty rekreacyjne

Latanie na zawodach

Szkolenie w akrobacji

Przeloty szybowcowe

Informacje o szkoleniu

Szkolenie szybowcowe

 • Aeroklub Nadwiślański współpracuję z firmą szkoleniową Avioner na zasadach e-Learningu.
 • www.avioner.pl

Szkolenia praktyczne

 • Szkolenie za wyciągarką
 • 60 lotów w tym 5 samodzielnych
 • Koszt szkolenia - 5500zł
 • Szkolenie za samolotem
 • 35 lotów w tym 5 samodzielnych
 • Koszt szkolenia - 7000zł
 • Szkolenie indywidualne
 • Indywidualne terminy
 • Koszt szkolenia - 9000zł

W sezonie 2024 Aeroklub Nadwiślański by sprostać Państwa oczekiwaniom organizuje następujące szkoleniowe turnusy szybowcowe:

Szkolenie praktyczne za wyciągarką (minimum by można przeprowadzić szkolenie to 4 osoby) trwa ok 1,5 – 2 tygodnie (w zależności od warunków pogodowych i predyspozycji szkolonego) i obejmuje naukę pilotażu – opanowanie podstawowych elementów lotu (lot po prostej, wykonywanie zakrętów) start, lot po kręgu nad lotniskowym, lądowanie i prowadzenie łączności radiowej. Minimalna liczba lotów podczas szkolenia za wyciągarką wynosi 55 w tym 5 lotów samodzielnych. W zależności od liczby uczestników szkolenie realizowane jest na jednym lub dwóch szybowcach typu SZD-9bis BOCIAN i SZD-50-3 PUCHACZ.
Szkolenie praktyczne za samolotem (minimum 2 osoby, w ostateczności szkolenie indywidualne IND. lub WEEKENDOWE) trwa ok 5-9 dni (w zależności od warunków pogodowych i predyspozycji szkolonego) i obejmuje naukę pilotażu – opanowanie podstawowych elementów lotu (lot po prostej, wykonywanie zakrętów) start, lot po kręgu nad lotniskowym, lądowanie i prowadzenie łączności radiowej. Minimalna liczba lotów podczas szkolenia za samolotem wynosi 35 w tym 5 lotów samodzielnych. W zależności od liczby uczestników szkolenie realizowane jest na jednym lub dwóch szybowcach typu SZD-9bis BOCIAN i SZD-50-3 PUCHACZ.
Praktyczne szkolenia za samolotem (IND. lub WEEKENDOWE) są ustalane indywidualnie dla osób, które nie mogą uczestniczyć we wskazanych przez nas terminach (NIE DOTYCZY OKRESU WAKACYJNEGO).
Osoby chętne na ten rodzaj szkolenia prosimy o kontakt mailowy.

WYMAGANIA

MINIMALNY WIEK UCZESTNIKA TO 16 LAT!
Nie szkolimy osób w wieku 14 i 15 lat! Osoby niepełnoletnie muszą posiadać pisemną zgodę obojga rodziców lub prawnych opiekunów na udział w szkoleniu. Pozytywny wynik badań lotniczo-lekarskich klasy 2. Badania takie wykonują wyspecjalizowane placówki medycyny lotniczej (GOBLL Wrocław, LUXMED Warszawa, ALERGO-MED Warszawa, WIML Warszawa) oraz lekarze orzecznicy zatwierdzeni przez Urząd Lotnictwa Cywilnego (pełna lista na stronie Urzędu Lotnictwa Cywilnego pod linkiem http://www.ulc.gov.pl/pl/personel-lotniczy/medycyna-lotnicza/lekarzeorzecznicy).
Szkolenie teoretyczne w naszym lub innym aeroklubie (jeżeli szkolenie teoretyczne było zaliczone w innym ośrodku konieczne jest przedstawienie zaświadczenia o ukończeniu szkolenia i wyniku egzaminu).
Wymagamy przedstawienia polisy ubezpieczeniowej NNW od sportów lotniczych. Istnieje możliwość wykupienia rzeczonego ubezpieczenia zbiorowego na miejscu w naszym ośrodku ( koszt ok 100 zł).

KOSZT SZKOLENIA

Szczegółowe informacje dotyczące kosztów szkoleń dostępne są TUTAJ. (http://lisie.pl/oplaty/zwrot-kosztow-za-loty/)
Istnieje możliwość rezerwacji noclegu i wyżywienia – szczegóły TUTAJ. (http://hostel.lisie.pl)

!!! ŻADNYCH SKŁADEK I INNYCH UKRYTYCH OPŁAT !!!

Po ukończonym kursie możesz zdecydować czy kontynuować dalsze szkolenie u nas w ośrodku czy wybrać inne miejsce by rozwijać skrzydła. Jednak mamy przeświadczenie, że zostaniesz w Lisich bo tu się po prostu chce latać 🙂

ZGŁOSZENIA

W razie jakichkolwiek pytań i wątpliwości prosimy o kontakt z Kierownikiem Szkolenia: wyszkolenie.an@lisie.pl lub 607 – 092 – 600
Zgłoszenia na kursy teoretyczne i praktyczne przyjmujemy pod tym samym adresem mailowym. Zgłoszenie takie powinno obejmować następujące informacje: imię, nazwisko uczestnika, PESEL, adres korespondencyjny, telefon kontaktowy. Prosimy również o podanie informacji którego szkolenia (termin i rodzaj) dotyczy zgłoszenie.
O możliwości udziału w szkoleniu decyduje kolejność zgłoszeń.

Serdecznie zapraszamy na szkolenia lotnicze do Lisich Kątów.

Z lotniczym pozdrowieniem,
Aeroklub Nadwiślański

Szkolenie samolotowe

Szkolenie samolotowe w krótkich obrazkach

Przed szkoleniem

Ukończone szkolenie teoretyczne

Otrzymanie badań lotniczo lekarskich

Ukończone 16 lat

W trakcie szkolenia

Loty po kręgu

Loty bez widoczności ziemi

Loty po trasach

Po otrzymaniu licencji

Loty rekreacyjne

Holowanie szybowców

Latanie w nocy

Szkolenie zawodowe

Informacje o szkoleniu

Szkolenie samolotowe

 • Szkolenie PPL(A)
 • Szkolenia LAPL(A)
 • Szkolenie do lotów w nocy
 • Szkolenie w holowaniu szybowców

 • Szkolenie PPL(A)
 • 45h lotu w tym 10h samodzielnie
 • Koszt szkolenia - 29 900zł
 • Szkolenia LAPL(A)
 • 35h w tym 6h lotu samodzielnego
 • Koszt szkolenia - 19 900
 • Szkolenie do lotów w nocy
 • Szkolenie w holownaiu szybowców
 • Koszt szkolenia - patrz zakładkę Strefa pilota - cennik

PRAKTYKA PPL(A)
Licencja turystyczna to początek drogi każdego pilota zawodowego i liniowego. Szkolenie do licencji pilota samolotowego turystycznego PPL(A) podczas, którego zdobywamy licencję oraz uprawnienia pozwalające nam na pilotowanie małych, jednosilnikowych statków powietrznych jest podzielone na trzy etapy.

PRAKTYKA LAPL(A) – alternatywa do latania samolotami ultralekkimi

Licencja pilota rekreacyjnego to idealna propozycja dla osób, które latanie samolotowe pragną wykorzystywać do turystyki lotniczej. Szkolenie do licencji pilota samolotowego rekreacyjnego LAPL(A) podczas, którego zdobywamy licencję oraz uprawnienia pozwalające nam na pilotowanie małych, jednosilnikowych statków powietrznych jest podzielone na dwa etapy.

SZKOLENIE VFR-NOC

Jest niezbędne do wykonywania lotów w nocy, to również warunek przed rozpoczęciem szkolenia do uprawnienia IR(A). Szkolenie obejmuje: 5 godzin szkolenia teoretycznego, 5 godzin szkolenia praktycznego. Podczas szkolenia pokażemy Ci m.in. różnice wynikające z odmiennych warunków lotów i ograniczonej widoczności w stosunku do lotów dziennych.

HOLOWANIE SZYBOWCÓW
Rozszerzenie oferty umożliwiające zdobywanie nalotu dla pilotów posiadających licencję LAPL(A) lub PPL(A) polegające na uzyskaniu kwalifikacji do lotów na samolocie Socata Raylle 235 E lub Cessna C-182 jak również uzyskanie kwalifikacji do wykonywania lotów połączonych z holowaniem szybowców na podstawie szkolenia w oparciu o Program Szkolenia Samolotowego w Holowaniu Aeroklubu Nadwiślańskiego.

Terminy powyżej opisanych praktycznych szkoleń samolotowych są ustalane indywidualnie. Osoby chętne na ten rodzaj szkolenia prosimy o kontakt – jesteśmy bardzo elastyczni pod każdym względem jeśli chodzi o ten rodzaj szkolenia!