Zapraszamy na teoretyczne Kursy Szybowcowe  z użyciem metody e-learningowej!

Kursy te są wygodną formą zaliczenia teorii do licencji szybowcowej. Ich podstawową zaletą jest fakt, że nie trzeba dojeżdżać na wykłady, materiał jest bowiem przerabiany w domu przed komputerem w dogodnym dla szkolącego się czasie.

Kurs składa się z 10 modułów. Po  przerobieniu materiału z każdego z nich należy zdać egzaminu (również on-line). Do każdego egzaminu są 2 podejścia, każde następne jest dodatkowo płatne.

Po zaliczeniu wszystkich egzaminów następuje drugi etap kursu – szkolenie stacjonarne na lotnisku w Lisich Kątach. Trwa ono:  3 dni (piątek – niedziela).

Podczas szkolenia stacjonarnego przeprowadzamy zajęcia z statyczne na sprzęcie, omawiamy budowę szybowca oraz zasady przygotowania do lotu.

Po zaliczeniu egzaminu końcowego każdy uczestnik kursu otrzymuje od nas zaświadczenie o zaliczeniu kursu teoretycznego, które uprawnia do rozpoczęcia szkolenia praktycznego w dowolnym ośrodku szkolenia lotniczego.

Kursy e-learningowe oferowane są w okresie jesienno-zimowym, a doszkolenie stacjonarne odbywa się w połowie marca przed rozpoczęciem sezonu dla wszystkich “e-kursantów” z jesieni oraz zimy. 

Koszt kursu do licencji szybowcowej:

  • 600 zł

W razie jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt mailowy pod adresem: wyszkolenie@lisie.pl