„Szybowiec u nas w szkole?! To pewnie Prima Aprilis…”


 

A jednak nie! W minionym tygodniu udaliśmy się do trzech szkół w Słupsku i Gdyni, aby zaprezentować naszą wyjątkową pasję i nieco przybliżyć temat szybownictwa.

Nie tylko uczniowie ale również nauczyciele oraz pozostali pracownicy szkoły,
z wielkim zaciekawieniem  słuchali o tym, że szybownictwo w rzeczywistości różni się „trochę” od tego, w jaki sposób wyobrażali je sobie wcześniej. Jeszcze większe zainteresowanie pojawiło się wtedy, kiedy dowiedzieli się, że tak naprawdę jest ono w zasięgu ręki niemal każdego i stare dobre przysłowie „Chcieć to móc” znów okazało się trafne.

Po zakończeniu części multimedialnej, nastąpił długo wyczekiwany przez uczestników prezentacji moment – „Teraz zapraszamy wszystkich bliżej szybowca”. Każdy miał okazję z bliska obejrzeć nasz szybowiec, wejść do niego, zrobić sobie zdjęcie i przy okazji uzyskać odpowiedź na różne pytania. Oprócz tego, każdy kto już usiadł w kabinie, mógł dowiedzieć się czegoś więcej o tym, w jaki sposób działają poszczególne stery, przyrządy i pozostałe „tajemnicze” dźwignie.


 

Serdecznie dziękujemy:

– Pani Barbarze Grędeckiej (I Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Krzywoustego w Słupsku)

– Pani Aldonie Pląska oraz Pani Annie Hurec (Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1. im. Noblistów Polskich)

– Panu Wiesławowi Kosakowskiemu oraz Panu Włodzimierzowi Subczyńskiemu (III Liceum Ogólnokształcące im. Marynarki Wojennej RP w Gdyni)


 

Zachęcamy oczywiście inne szkoły do współpracy. Bardzo chętnie odwiedzimy każdą zainteresowaną szkołę. W planach mamy jeszcze wiele do odwiedzenia i zjeżdżenia. Wizytacja w Poznaniu, Słupsku oraz Gdyni jest dowodem na to, że nie ograniczamy się tylko do Grudziądza i planujemy odwiedzić wiele miast.