Sekcja Samolotowa


Marzyłeś kiedyś o pracy jako pilot zawodowy? Z pasją obserwowałeś szybko przesuwające się po niebie samoloty pasażerskie i wyobrażałeś sobie, że to właśnie Ty siedzisz za ich sterami? A może chciałeś spróbować latania sportowego lub akrobacyjnego na mniejszym sprzęcie?

Sekcja Samolotowa Aeroklubu Nadwiślańskiego to miejsce, gdzie takie marzenia można zrealizować. Wielu naszych wychowanków zasiada obecnie za sterami dużych maszyn, nawet sławetnego Dreamlinera. Latanie w Aeroklubie jest pierwszym etapem w karierze większości pilotów liniowych, pozwala także rozwijać umiejętności w zakresie latania sportowego.

Członkostwo w Sekcji Samolotowej pozwala pilotom na rozwijanie swoich pasji, doskonalenie warsztatu pilotażu, nawigowania oraz znajomości eksploatacji sprzętu. Dysponujemy dużą flotą samolotów szkolno-sportowych, których stan techniczny jest z dbałością dozorowany przez naszą własną stację obsługową i wykwalifikowaną kadrę techniczną.

Sekcja samolotowa naszego Aeroklubu zrzesza zarówno uczniów-pilotów nieposiadających jeszcze licencji oraz wyszkolonych już pilotów samolotowych turystycznych i zawodowych umożliwiając im rozwijanie swojego warsztatu poprzez:

  • organizację rajdów, zawodów samolotowych oraz szkoleń specjalistycznych
  • umożliwianie zdobywania dodatkowych uprawnień w ramach posiadanej licencji (loty nocne VFR, hol szybowców, uprawnienia na nowy typ samolotu, akrobacja)
  • udostępnianie sprzętu samolotowego do lotów treningowo-sportowych, także w ramach zdobywania nalotu do uzyskania licencji pilota zawodowego.
  • umożliwianie udziału w przedsięwzięciach sportowych Aeroklubu Polskiego w ramach Samolotowej Kadry Narodowej.

Zapraszamy zatem do członkostwa i czynnego udziału w przedsięwzięciach sekcji samolotowej Aeroklubu Nadwiślańskiego.

Informacje na temat będącej w dyspozycji Sekcji Samolotowej floty znajdują się z zakładce FLOTA.

Razem realizujmy swoje pasje!

 


Komentarze są wyłączone.

Do góry ↑