Sekcja Modelarska

Jako datę zapoczątkowania działalności modelarskiej w Grudziądzu przyjmujemy rok 1931, w którym powstała pierwsza modelarnia przy Państwowym Seminarium Nauczycielskim oraz odbył się w ramach pokazów lotniczych I Konkurs Modeli Latających. Uczestnikiem tych zawodów był Pan Czesław Szachnitowski – członek naszego Aeroklubu i honorowy obywatel Grudziądza. Działalnością tą do wybuchu wojny kierował Jan Michalski. Po zakończeniu działań wojennych nastąpiło reaktywowanie działalności poprzez Eugeniusza Sobczyka i Jana Michalskiego, który kierował sekcją do 1979 roku. Od tego czasu aż do chwili obecnej funkcję Kierownika Sekcji pełni Andrzej Szynaka.

Działalność Sekcji powadzona jest w oparciu o wytyczne i Program Szkolenia Aeroklubu Polskiego oraz Komisji Modelarskiej. Prowadzimy szkolenia w grupach wiekowych:

  • młodziaków do lat 14,
  • juniorów młodszych do lat 16,
  • juniorów do lat 18,
  • seniorów

Corocznie w zawodach w randze Mistrzostw Aeroklubu uczestniczy kilkuset młodych adeptów „małego lotnictwa”. Są to zawody:

  • halowych modeli szybowców,
  • balonów na ogrzane powietrze,
  • zawody „Młodzi modelarze – lotnicy na START” z okazji Dnia Dziecka
  • „Święto Latawca”

Modelarze grupy wyczynowej (juniorzy i seniorzy) posiadający licencje sportowe uczestniczą w zawodach z Kalendarza Sportowego Aeroklubu Polskiego oraz Mistrzostwach Europy i Świata.

W okresie działalności członkowie sekcji modelarskiej zdobywali medalowe miejsca w Mistrzostwach Polski, Europy i Świata a także w zawodach do Pucharu Polski i Świata. W corocznym współzawodnictwie o tytuł najlepszej sekcji modelarskiej aeroklubów regionalnych dwukrotnie zajęliśmy I, siedmiokrotnie II i pięciokrotnie – IV miejsce.

Wszystkich zainteresowanych szkoleniem i sportem modelarskim zapraszamy do modelarni naszego Aeroklubu:

Modelarnia Lotnicza – Aeroklubowy Ośrodek Modelarstwa,

Grudziądz, ul. Piłsudskiego 26,
tel. 609 574 388,
600 095 014

Modelarnia Lotniczo-Kosmiczna przy O.P.P. Grudziądz,

Grudziądz, ul. Chełmińska 104,
tel. 501 096 353

Modelarnia Lotniczo-Kosmiczna przy MTS w Kwidzynie,

tel. 604 118 379

 

 


Komentarze są wyłączone.

Do góry ↑