Aeroklub


Aeroklub Nadwiślański nawiązuje do bogatych tradycji lotnictwa w Grudziądzu. W 1921 roku powstała tu Wyższa Szkoła Pilotów, przekształcona w Oficerską Szkołą Lotniczą. Po przeniesieniu Szkoły oficerskiej do Dęblina, w Grudziądzu utworzono Lotniczą Szkołę Strzelania i Bombardowania.

W 1934 roku powstało w Grudziądzu koło szybowcowe, dwa lata później utworzono tu Wyższą Szkołę Pilotażu, w której swoje umiejętności pilotów myśliwskich doskonalili absolwenci wojskowych szkół lotniczych.

W okresie powojennym grupa entuzjastów utworzyła Aeroklub Grudziądzki, którego tradycje kontynuuje Aeroklub Nadwiślański i po dzień dzisiejszy dynamicznie rozwija i propaguje lotnictwo wśród młodzieży i dorosłych.

Nasz aeroklub prowadzi działalność w sekcjach: balonowej, modelarskiej, szybowcowej i samolotowej. Lotnisko Lisie Kąty o wymiarach 1200×800 metrów umożliwia bezpieczne wykonywanie szkolnych lotów samolotowych i szybowcowych przy użyciu wyciągarki szybowcowej i samolotu holującego. Zapewniamy przylatującym samolotom obsługę w zakresie operacji lotniczych, tankowania i obsługi technicznej. Lotnisko położone jest pomiędzy Borami Tucholskimi a Pojezierzami: Brodnickim i Iławskim, które dają wspaniałe możliwości wykonywania lotów termicznych i przelotów szybowcowych – unikalne warunki pogodowe pozwalają na lot szybowcem na odległości ponad 1000km.

Położenie lotniska wśród lasów, powoduje, że pobyt w Lisich Kątach jest wspaniałym wypoczynkiem. Nasi goście znajdują tu tereny idealnie nadające się do uprawiania turystyki pieszej, rowerowej i konnej. W hotelu aeroklubu jest 80 miejsc, oferujemy smaczne posiłki, relaks w klubowej kawiarence.

Organizujemy festyny i pikniki lotnicze. Wokół letniej kawiarenki „Aviata” znajduje się miejsce do palenia ogniska, grillowania i zabaw na powietrzu dla dzieci i dorosłych.

Zapraszamy również do skorzystania z usług naszej nowootwartej KAWIARENKI U LOTNIKÓW znajdującej się w budynku Aeroklubu, jak również MINI BARU urządzonego w starym domku zawiadowcy bezpośrednio przy płycie lotniska. Kawiarenka oferuje pyszne posiłki obiadowe jak również gorące przekąski “fast foodowe”. Zobacz menu TUTAJ.

Przy naszej pomocy można tanio, fachowo i bezpiecznie zdobyć licencje pilota samolotowego, szybowcowego lub balonowego. Zapewniamy profesjonalne szkolenia w miłej, koleżeńskiej atmosferze. Każdy, kto się do nas przyłączy zyska nowe umiejętności i przyjaciół oraz przeżyje niezapomnianą przygodę!

Lisie Kąty to:

  • pięknie położone lotnisko
  • profesjonalny ośrodek szkolenia FTO
  • młoda i dynamiczna kadra kierownicza i szkoleniowa
  • wykwalifikowana kadra techniczna
  • pełne zaplecze hotelowe i gastronomiczne
  • dostęp do dużej i różnorodnej floty szybowcowej i samolotowej
  • bogate tradycje
  • miła, przyjacielska atmosfera

Chciałbyś rozpocząć latanie z nami? Skontaktuj się z Aeroklubem już teraz! Wszystkie dane kontaktowe dostępne są TUTAJ.

 

 


Komentarze są wyłączone.

Do góry ↑