O NAS

O NAS

Aeroklub Nadwiślański to klub położony obok miasta Grudziądz, na wschodnim brzegu Wisły w pobliżu malowniczych Borów Tucholskich. Jesteśmy dynamicznie rozwijającym się ośrodkiem szkolno- treningowo-wyczynowym z intensywnie rozwijającą się infrastrukturą zapewniającą bezpieczeństwo wykonywania lotów oraz możliwością wypoczynku i noclegu.

HISTORIA

lotnicza przeszłość ośrodka

Aeroklub Nadwiślański jest nawiązaniem do wieloletniej tradycji lotniczej w Grudziądzu. W 1921 roku utworzono Wyższą Szkołę Pilotów, którą następnie przekształcono w Oficerską Szkołę Lotniczą. Szkołę tą przeniesiono następnie do Dęblina, gdzie funkcjonuje do dziś. W Grudziądzu utworzono natomiast Lotniczą Szkołę Strzelania i Bombardowania. W roku 1934 powołane do życia zostało Koło Szybowcowe, dwa lata później powstała Wyższa Szkoła Pilotażu, w której swoje umiejętności doskonalili absolwenci wojskowych szkół lotniczych. W okresie powojennym funkcjonowanie rozpoczął Aeroklub Grudziądzki, którego tradycje do dnia dzisiejszego kontynuuje Aeroklub Nadwiślański

OBECNIE

STAŁY ROZWÓJ OŚRODKA

Aeroklub Nadwiślański położony w malowniczym towarzystwie rzeki Wisły, Borów Tucholskich, Pojezierza Iławskiego oraz Brodnickiego jest wymarzonym miejscem termicznym dla sympatyków szybownictwa z całej Polski i nie tylko. Lotnisko o dużej powierzchni i długim pasie startowym zapewnia bezpieczne wykonywanie lotów zarówno pilotom licencjonowanym jak i dla uczniom pilotom odbywającym szkolenie lotnicze w naszym ośrodku. Na dzień dzisiejszy prowadzimy działalność w sekcjach: szybowcowej, samolotowej, balonowej oraz modelarskiej.

NIE WIERZYSZ? OBEJRZYJ!

Aeroklub Nadwiślański jest ośrodkiem, w którym nie tylko szkolimy młodych adeptów lotnictwa ale również zapewniamy możliwość treningu pilotom. Owocami naszej działalności sportowej są członkowie Szybowcowej oraz Samolotowej Kadry Narodowej.

ODPRAWY

Przed każdym dniem lotnym, spotykamy się na odprawach przedlotowych aby przybliżyć pilotom możliwości na konkretny dzień co znacząco wpływa na poprawę bezpieczeństwa.

SPRAWNY SPRZĘT

Nasi wykwalifikowani mechanicy dokładają wszelkich starań po to aby wszystkie statki powietrzne z floty AN mogły wyruszyć każdego dnia na lot w pełni sprawne technicznie.

FLOTA W UŻYCIU

Nasi pracownicy Działu Technicznego dokładają wszelkich starań aby cała flota Aeroklubu Nadwiślańskiego pozostawała w ciągłej zdatności do lotu dla naszych pilotów.

BEZPIECZNE HOLÓWKI

Nasze samoloty holujące wyposażone są w 225 konny silnik, który umożliwia bezpieczne wykonywanie lotów każdego dnia zarówno dla szybowników jak i dla pilotów samolotów holujących.

RESTAURACJA

Na terenie naszego ośrodka, w budynku hotelowym znajduje się również restauracja, w której szef kuchni oferuje różne posiłki w trosce o to aby nasi goście mogli zjeść coś na zimno i ciepło.

NOCLEGI

Na terenie naszego ośrodka znajduje się noclegi, w którym nasi goście wraz z rodziną mogą wypocząć wybierając odpowiedni dla siebie pokój w dogodnych standardach.