Informujemy, że zgodnie z decyzją Prezesa Urzędu Lotnictwa Cywilnego z dn. 1 kwietnia 2015 r. na stanowisko Kierownika Szkolenia (HT) Aeroklubu Nadwiślańskiego nominowany został Jakub Jankowiak.

Kuba Jankowiak to absolwent Wyższej Szkoły Środowiska w Bydgoszczy, Wydziału Lotnictwa i Kosmonautyki, kierunku Zarządzania Obsługą Naziemną Lotniska. Pilot samolotowy i szybowcowy z uprawnieniami instruktora instruktorów i do wykonywania akrobacji wyższej. W Aeroklubie Grudziądzkim od roku 1998 – sekcja modelarska. Obecny członek i założyciel Aeroklubu Nadwiślańskiego, z którym od roku 2012 związany jest zawodowo. Przez kilka lat pełnił funkcję Przewodniczącego Sekcji Szybowcowej.

Pierwszy samodzielny lot szybowcem – 8 lipca 2003 roku. Od tego czasu w powietrzu spędził ponad 1000 h z czego większość pilotując statki powietrzne bez silnika. Posiada Srebrną Odznakę Szybowcową z dwoma diamentami za przeloty po trasach 300 i ponad 500km. Jest również Szybowcowym Komisarzem Sportowym z uprawnieniem analityka GNSS.

Poza lataniem zapalony motocyklista – turystycznie i na sportowo 🙂 Trenuje CrossFit, uprawia kolarstwo górskie, lubi pływać i jeździć na nartach.
Specjalista od zajmowania czołowych lokat w zawodach na celność lądowania 🙂 W swojej karierze 5-krotnie stawał na podium Krajowych Zawodów Szybowcowych, w Jeleniej Górze w roku 2011 zdobył tytuł Szybowcowego Wicemistrza Polski Juniorów, w 2010 wygrał Szybowcowy Puchar Polski Juniorów – w tych samych zawodach zdobył drugie miejsce rok później, wielokrotnie wygrywał konkurencje Szybowcowych Mistrzostw Polski i Krajowych Zawodów Szybowcowych. Jako modelarz startował w zawodach klasy F3J – modeli szybowców termicznych zdalnie sterowanych – w tej kategorii zdobył m.in. 5 srebrnych i 3 brązowe medale Mistrzostw Polski, Puchar Polski, brał udział w wielu zawodach krajowych oraz międzynarodowych m.in. Mistrzostwach Europy i Świata.

Kubutek Jankowiak przejął obowiązki Szefa Szkolenia na przełomie marca/kwietnia, zastępując tym samym na tym stanowisku Jakuba Drzewińskiego. Z nowym Szefem można kontaktować się jak dotychczas mailowo pod adresem wyszkolenie@lisie.pl