Aeroklub Nadwiślański zaprasza wszystkich chętnych za szkolenia szybowcowe w sezonie 2016. Marzysz o lataniu? W realizacji lotniczej przygody pomoże Ci wykwalifikowana kadra, sprzęt na najwyższym poziomie i wspaniała atmosfera tworzona poprzez miejsce i ludzi. Zgłoś się na szkolenie szybowcowe już dziś!

Szkolenie szybowcowe składa się z dwóch zasadniczych etapów: szkolenia teoretycznego oraz praktycznego. Ponieważ szanujemy czas naszych kursantów oba etapy przeprowadzane są równolegle co jest dla Nich niesamowitym udogodnieniem, ponieważ nie wymaga się by uczestniczyli w odrębnie organizowanych zajęciach zimowych a co się z tym wiąże ogranicza się koszta przyjazdu i zaoszczędza czas – czy to weekendy czy popołudnia w dni pracujące. Dodatkowo zdobyta wiedza jest stosowana od razu w praktyce co pozwala w pełni przyswoić wykładany materiał. Większość szkoleń załatwiana jest na miejscu podczas jednego przyjazdu, na który wystarczy 5 dni urlopu!!! W roku 2015 w naszym ośrodku podstawowo wyszkoliło się 46 osób – postaw na sprawdzony system i dołącz do Nich!

KURSY TEORETYCZNE

W sezonie 2016 Aeroklub Nadwiślański organizuje RÓWNOLEGŁE kursy teoretyczne i praktyczne dla kandydatów do zdobycia licencji pilota szybowcowego SPL. Polegają one na tym, że uczestnicy obozu rozpoczynają szkolenie zajęciami na sali wykładowej by zaliczyć pierwszy z 3 etapów szkolenia teoretycznego (3,5 dnia) po czym mogą przystąpić do szkolenia praktycznego. Następnie zaliczane są kolejne etapy teorii między wykonywanymi lotami. Terminy rozpoczęcia szkoleń zostały przedstawione poniżej (patrz KURSY PRAKTYCZNE)

Zajęcia obejmują 65 godzin zajęć na sali wykładowej, w hangarze oraz warsztacie szybowcowym z następujących przedmiotów:

Etap I (w pierwszej kolejności po przyjeździe umożliwiający rozpoczęcie szkolenie praktycznego):

  • Prawo lotnicze (7 h)
  • Łączność (6 h)
  • Zasady Lotu (10 h)
  • Procedury Operacyjne (2 h)
  • Ogólna Wiedza o Statku Powietrznym (5 h)

Etap II (podczas szkolenia praktycznego przed pierwszym wylotem samodzielnym):

  • Człowiek – możliwości i ograniczenia (6 h)
  • Osiągi i Planowanie Lotu (3 h)

Etap III (w trakcie trwającego sezonu – maj, lipiec i wrzesień):

  • Prawo lotnicze (7 h)
  • Meteorologia (14 h)
  • Nawigacja (5 h)

Pełny kurs teoretyczny kończy się egzaminem, po zaliczeniu którego uczestnik otrzymuje stosowny certyfikat wymagany do uzyskania Licencji Pilota Szybowcowego SPL.

Oczywiście uznajemy zaświadczenia o ukończeniu szkolenia teoretycznego z innych ośrodków!

KURSY PRAKTYCZNE

W sezonie 2016 Aeroklub Nadwiślański by sprostać Państwa oczekiwaniom organizuje następujące szkoleniowe turnusy szybowcowe:

 

Turnus Data Czas trwania Rodzaj startu
1 12-20.03 9 dni hol samolotowy
2 01-17.04 16 dni wyciągarka
3 23-30.04 8 dni hol samolotowy
4 30.04-15.05 16 dni wyciągarka
5 21-29.05 9 dni hol samolotowy
6 04-19.06 16 dni wyciągarka
7 25.06-03.07 9 dni hol samolotowy
8 25.06-10.07 16 dni wyciągarka
9 16-24.07 9 dni hol samolotowy
10 16-31.07 16 dni wyciągarka
11 13-21.08 9 dni hol samolotowy
12 13-28.08 16 dni wyciągarka
13 Ustalane indywidualnie hol samolotowy

 

W przypadku braku minimalnej liczby osób na dany turnus zastrzegamy sobie prawo do przesunięcia zgłoszonych osób na dowolnie odpowiadający Im termin.

Dla zorganizowanych grup możliwość zrealizowania szkolenia teoretycznego i praktycznego w dowolnym terminie! Prosimy o kontakt mailowy.

 Szkolenie praktyczne za wyciągarką (minimum by można przeprowadzić szkolenie to 4 osoby) trwa ok 1 do 2 tygodni (w zależności od warunków pogodowych i liczebności grupy) i obejmuje naukę pilotażu – opanowanie podstawowych elementów lotu (lot po prostej, wykonywanie zakrętów) start, lot po kręgu nadlotniskowym, lądowanie i prowadzenie łączności radiowej. Minimalna liczba lotów podczas szkolenia za wyciągarką wynosi 51 w tym 5 lotów samodzielnych. W zależności od liczby uczestników szkolenie realizowane jest na jednym lub dwóch szybowcach typu SZD-9bis BOCIAN lub SZD-50-3 PUCHACZ.

Szkolenie praktyczne za samolotem (minimum 2 osoby lub szkolenie indywidualne VIP) trwa ok 3-7 dni (w zależności od warunków pogodowych i liczebności grupy) i obejmuje naukę pilotażu – opanowanie podstawowych elementów lotu (lot po prostej, wykonywanie zakrętów) start, lot po kręgu nadlotniskowym, lądowanie i prowadzenie łączności radiowej. Minimalna liczba lotów podczas szkolenia za samolotem wynosi 32 w tym 5 lotów samodzielnych. W zależności od liczby uczestników szkolenie realizowane jest na jednym lub dwóch szybowcach typu SZD-9bis BOCIAN lub SZD-50-3 PUCHACZ.

Terminy praktycznych szkoleń za samolotem (VIP) są ustalane indywidualnie. Osoby chętne na ten rodzaj szkolenia prosimy o kontakt mailowy. Jesteśmy bardzo elastyczni pod każdym względem jeśli chodzi o ten rodzaj szkolenia!

WYMAGANIA

Minimalny wiek uczestnika to 14 lat. Osoby niepełnoletnie muszą posiadać notarialnie potwierdzoną zgodę obydwu rodziców lub prawnych opiekunów na udział w szkoleniu.
Pozytywny wynik badań lotniczo-lekarskich klasy 2. Badania takie wykonują wyspecjalizowane placówki medycyny lotniczej (GOBLL Wrocław, LUXMED Warszawa, ALERGO-MED Warszawa, WIML Warszawa) oraz lekarze orzecznicy zatwierdzeni przez Urząd Lotnictwa Cywilnego (pełna lista na stronie Urzędu Lotnictwa Cywilnego pod linkiem http://www.ulc.gov.pl/pl/personel-lotniczy/medycyna-lotnicza/lekarze-orzecznicy).
Szkolenie teoretyczne w naszym lub innym aeroklubie (jeżeli szkolenie teoretyczne było zaliczone w innym ośrodku konieczne jest przedstawienie zaświadczenia o ukończeniu szkolenia i wyniku egzaminu)
Na szkolenie teoretyczne należy zabrać przybory do pisania i rysowania oraz zeszyty.
Na szkolenie praktyczne dodatkowo należy posiadać: ciepłą odzież, nieprzemakalne obuwie, czapkę, okulary przeciwsłoneczne, krem z filterm UV, ogólnodostępne lekarstwa (na wypadek przeziębienia).
Warto też zabrać zapasowe okulary (dotyczy osób używających na co dzień okularów).

Wymagamy przedstawienia polisy ubezpieczeniowej NNW od sportów lotniczych. Istnieje możliwość wykupienia rzeczonego ubezpieczenia zbiorowego na miejscu w naszym ośrodku ( koszt ok 70 zł).

KOSZT SZKOLENIA

Szczegółowe informacje dotyczące kosztów szkoleń dostępne są TUTAJ.  (http://lisie.pl/oplaty/zwrot-kosztow-za-loty/)

Istnieje możliwość rezerwacji noclegu i wyżywienia – szczegóły TUTAJ. (http://hostel.lisie.pl)

!!! ŻADNYCH SKŁADEK I INNYCH UKRYTYCH OPŁAT !!!

Po ukończonym kursie możesz zdecydować czy dołączyć do naszego klubu i kontynuować dalsze szkolenie czy wybrać inne miejsce by rozwijać skrzydła jednak gwarantujemy, że zostaniesz w Lisich bo tu się po prostu chce latać :)!

ZGŁOSZENIA

W razie jakichkolwiek pytań i wątpliwości prosimy o kontakt:

wyszkolenie@lisie.pl

lub

(0-56) 468-18-32

Zgłoszenia na kursy teoretyczne i praktyczne przyjmujemy pod tym samym adresem mailowym. Zgłoszenie takie powinno obejmować następujące informacje: imię (imiona) uczestnika, PESEL, miejsce urodzenia, adres zameldowania, telefon kontaktowy. Prosimy również o podanie informacji którego szkolenia (termin i rodzaj) dotyczy zgłoszenie.

O możliwości udziału w szkoleniu decyduje kolejność zgłoszeń!

Serdecznie zapraszamy na szkolenie szybowcowe do Lisich Kątów!

Z lotniczym pozdrowieniem,

Aeroklub Nadwiślański

lisie.pl