Aeroklub Nadwiślański wyruszył w zeszły piątek na pierwszą prezentację do Zespołu Szkół Licealno-Technicznych w Poznaniu. Główny cel – zarazić pasją! Czy się udało? Jesteśmy dobrej myśli 🙂 W trosce o to aby nie przynudzać zwykłą prezentacją z powerpointa, postanowiliśmy stworzyć coś innego i z wykorzystaniem platformy internetowej zrobiliśmy interaktywną prezentację uzupełnioną o film z sezonu w Lisich, który zakończył się oklaskami. Nie mogło oczywiście zabraknąć głównego i wyczekiwanego przez uczniów gościa – szybowca! Nasz Astir Club II przykuwał sporą uwagę i cieszył się wielkim zainteresowaniem nie tylko wśród uczniów ale również wśród pracowników szkoły. Padało wiele pytań dotyczących nie tylko samego szybowca ale również szybownictwa. Ogromną radość sprawiała możliwość wejścia do szybowca i złapania za stery. Każdy kto odważył się wejść do naszego Astira dostał krótką lekcję tego jak działają poszczególne stery, hamulce aerodynamiczne i do czego służy trymer oraz, jak korzystać z przyrządów. Cieszy nas niezmiernie, że udało się nam opowiedzieć tak sporej liczbie ludzi o tym przepięknym sporcie.


To niezmiernie miłe gdy wielka aula wypełnia się ludźmi a w momencie rozpoczęcia prezentacji zapada cisza, która z każdą kolejną chwilą uzupełnia się o coraz większe zainteresowanie widoczne na twarzach słuchaczy.


Serdecznie dziękujemy Pani Dyrektor Zespołu Szkół Licealno-Technicznych w Poznaniu za możliwość przeprowadzenia prezentacji.


Zachęcamy oczywiście inne szkoły do współpracy. Bardzo chętnie odwiedzimy każdą zainteresowaną szkołę. W planach mamy jeszcze wiele do odwiedzenia i zjeżdżenia. Wizytacja w Poznaniu jest dowodem na to, że nie ograniczamy się tylko do Grudziądza i planujemy odwiedzić wiele miast 🙂

Pierwsi zainteresowani jeszcze przed prezentacją
Ja nigdzie nie idę, Wy prezentujecie 😀
Namiastka hangarowania poza sezonem
Uczniowie liceum i technikum
Trochę o wariometrze
Fajny -nie wychodzę stąd!
Na miejscu 🙂