W dniach 22-23.02.2014 w siedzibie Aeroklubu Nadwiślańskiego na lotnisku w Lisich Kątach organizujemy Konferencję Lotno-Techniczną oraz Bezpieczeństwa Lotów dla instruktorów, pilotów i uczniów-pilotów zrzeszonych w naszym Aeroklubie.

PLAN ZJAZDU

22.02.2014 (sobota) – SIEDZIBA A.N., LOTNISKO LISIE KĄTY

10:00 – 16:00   Konferencja Bezpieczeństwa Lotów oraz Szkolenia dla Kadry Instruktorskiej Aeroklubu Nadwiślańskiego, w tym:

– Konferencja BL

omówienie zdarzeń lotniczych w A.N. z 2013 roku oraz wybranych zdarzeń z kraju, dyskusja i wnioski, dyskusja nad metodami poprawy bezpieczeństwa w nadchodzącym sezonie

Szkolenie Doskonalące

mające na celu odswierzenie i utrwalenie umiejętności w zakresie posiadanych uprawnień instruktorskich, przypomnienie wiadomości z zakresu znajomości aktualnie obowiązujących w A.N. Programów Szkoleń i Instrukcji.

– Seminarium Metodyczno – Unifikacyjne

poświęcone omówieniu, ocenie i przedstawieniu propozycji ewentualnych zmian w zakresie standardów pilotażu i nawigowania oraz oceny wyników i postępów uczestników szkolenia, a także zasad prowadzenia nadzoru nad lotami szkolnymi z ziemi

Szkolenia bieżące z zakresu:

  • nazdoru instruktorskiego nad lotami smodzielnymi uczniów-pilotów
  • omówienia wytycznych Prezesa ULC dla Organizacji Szkoleniowych z 2013 roku
  • wypełniania Pokładowych Dzienników Technicznych
  • wprowadznianowych przepisów w zakresie szkolenia i licencjonowania personelu lotniczego PART-FCL w Aeroklubie

Po cześci szkoleniowej planowane jest przeprowadzenie KWT dla instruktorów. KWT „pisemne” dla instruktorów będzie obejmowało wyłącznie egzamin z zakresu Metodyki Szkolenia oraz Nadzoru nad Lotami Szkolnymi. Wzorem poprzedniego roku pozostałe przedmioty będze można zdawać na platformie e-KWT już od początku lutego. 

Dodatkowo bardzo proszę wszystkich instruktorów szkolenia praktycznego znajdujących się w zakresie certyfikatu szkoleniowego naszego Aeroklubu o uzupełnienie przy okazji Konferencji nieaktualnych kopii dokumentów znajdujących się w ich teczkach. Dotyczy to głównie orzeczeń lotniczo-lekarskich (klasy II dla instruktorów szybowcowych i klasy I dla instruktorów samolotowych) oraz licencji z ważnymi uprawnieniami FI.

23.02.2014 (niedziela) – SIEDZIBA A.N., LOTNISKO LISIE KĄTY

09:00 – 14:00    Konferencja Lotno-Techniczna oraz BL dla pilotów i uczniów pilotów, w tym:

  • Sprawzodanie z działalności Aeroklubu w 2013 roku oraz terminarza na sezon 2014,
  • Omówienie zdarzeń lotniczych w A.N. z 2013 roku oraz wybranych zdarzeń z kraju, wnioski,
  • Szkolenia sekcji szybowcowej i samolotwej z zakresu bezpieczeństwa wykonywania lotów
  • Przedstawienie zmian w zakresie szkolenia i licencjonowania personelu lotniczego zgodnie z przepisami PART-FCL
  • Szkolenie z zakresu wypełniania dokumentacji technicznej (PDT),

PRZYPOMINAMY, IŻ UDZIAŁ W KONFERENCJI LOTNO-TECHNICZNEJ SĄ WARUNKIEM DOPUSZCZENIA DO LOTÓW W AEROKLUBIE W SEZONIE 2014

UWAGA!! Platforma eKWT zostanie udostępniona dla naszych członków na początku lutego. 

Nocleg na czas trwania zjazdu można rezerwować u Pani Eli Maciejewskiej drogą mailową lub telefonicznie (tel. 56 468 18 32). Opłaty za 1 dobę pobytu w holelu podczas Konferencji to 50 zł/osobę.

Informujemy, iż w trakcie konferencji (22-23 lutego) będzie czynna Kawiarenka u Lotników. Pan Tomek będzie oferował śniadania, szybkie dania oraz obiady (do wyboru zestawy z kotletem drobiowo- serowym, schabowym lub rybą). Ponadto Pan Tomek zaprasza wszystkich chętnych do Kawiarenki w sobotę (22.02.) w godzinach wieczornych na bankiet ze szwedzkim stołem. Koszt uczestnictwa w bankiecie wynosi 10 zł (płatne u Pana Tomka- najlepiej przelewem- nr konta 61 1020 5040 0000 6802 0037 2318). W razie pytań prosimy kontaktować się bezpośrednio z Panem Tomkiem pod nr 508 132 879.

Zapraszamy serdecznie na tegoroczną konferencję,

Sztab Szkoleniowy Aeroklubu Nadwiślańskiego