W dniach 21-22.02.2015 w siedzibie Aeroklubu Nadwiślańskiego na lotnisku w Lisich Kątach organizujemy Konferencję Lotno-Techniczną oraz Bezpieczeństwa Lotów dla instruktorów, pilotów i uczniów-pilotów zrzeszonych w naszym Aeroklubie.

Plan zjazdu

21.02.2015 (sobota) – SIEDZIBA A.N., LOTNISKO LISIE KĄTY

10:00 – 16:00 Konferencja Bezpieczeństwa Lotów oraz Szkolenia dla Kadry Instruktorskiej Aeroklubu Nadwiślańskiego, w tym:

 • Konferencja BL omówienie zdarzeń lotniczych w A.N. z 2014 roku oraz wybranych zdarzeń z kraju, dyskusja i wnioski, dyskusja nad metodami poprawy bezpieczeństwa w nadchodzącym sezonie
 • Szkolenie Doskonalące mające na celu odświeżenie i utrwalenie umiejętności w zakresie posiadanych uprawnień instruktorskich, wiadomości z zakresu znajomości aktualnie obowiązujących w A.N. Programów Szkoleń i Instrukcji.
 • Seminarium Metodyczno – Unifikacyjne poświęcone omówieniu, ocenie i przedstawieniu propozycji ewentualnych zmian w zakresie standardów pilotażu i nawigowania oraz oceny wyników i postępów uczestników szkolenia, a także zasad prowadzenia nadzoru nad lotami szkolnymi z ziemi
 • Szkolenia bieżące z zakresu:
  • nadzoru instruktorskiego nad lotami samodzielnymi uczniów-pilotów
  • omówienia wytycznych Prezesa ULC dla Organizacji Szkoleniowych z 2014 roku
  • szkolenie z wypełniania Pokładowych Dzienników Technicznych
  • Szkolenie z zakresu systemu zarządzania bezpieczeństwem SMS,

Po części szkoleniowej planowane jest przeprowadzenie KWT dla instruktorów. KWT „pisemne” dla instruktorów będzie obejmowało wyłącznie egzamin z zakresu Metodyki Szkolenia oraz Nadzoru nad Lotami Szkolnymi. Wzorem poprzedniego roku pozostałe przedmioty będzie można zdawać na platformie e-KWT.

Dodatkowo bardzo prosimy wszystkich instruktorów szkolenia praktycznego znajdujących się w zakresie certyfikatu szkoleniowego naszego Aeroklubu o uzupełnienie przy okazji Konferencji nieaktualnych kopii dokumentów znajdujących się w ich teczkach. Dotyczy to głównie orzeczeń lotniczo-lekarskich (klasy II dla instruktorów szybowcowych i klasy I dla instruktorów samolotowych) oraz licencji z ważnymi uprawnieniami FI.

22.02.2015 (niedziela) – SIEDZIBA A.N., LOTNISKO LISIE KĄTY

09:00 – 14:00 Konferencja Lotno-Techniczna oraz BL dla pilotów i uczniów pilotów, w tym:

 • Sprawozdanie z działalności Aeroklubu w 2014 roku oraz przedstawienie terminarza na sezon 2015
 • Omówienie zdarzeń lotniczych w A.N. z 2014 roku oraz wybranych zdarzeń z kraju, wnioski
 • Szkolenia sekcji szybowcowej i samolotowej z zakresu bezpieczeństwa wykonywania lotów
 • Szkolenie z zakresu systemu zarządzania bezpieczeństwem SMS
 • Szkolenie z zakresu wypełniania dokumentacji technicznej (PDT).

PRZYPOMINAMY, IŻ UDZIAŁ W KONFERENCJI LOTNO-TECHNICZNEJ SĄ WARUNKIEM DOPUSZCZENIA DO LOTÓW W AEROKLUBIE W SEZONIE 2015

Nocleg na czas trwania zjazdu można rezerwować u Pani Eli Maciejewskiej drogą mailową hotel@lisie.pl lub telefonicznie (tel. 56 468 18 32).

Informujemy, iż w trakcie konferencji (21-22 lutego) będzie czynna Kawiarenka u Lotników. Pan Tomek będzie oferował śniadania, szybkie dania oraz obiady. Ponadto Pan Tomek zaprasza wszystkich chętnych do Kawiarenki w sobotę (21.02.) w godzinach wieczornych na bankiet ze szwedzkim stołem. Koszt uczestnictwa w bankiecie wynosi 10 zł (płatne u Pana Tomka- najlepiej przelewem- nr konta 61 1020 5040 0000 6802 0037 2318). W razie pytań prosimy kontaktować się bezpośrednio z Panem Tomkiem pod nr 508 132 879.

Zapraszamy serdecznie na tegoroczną konferencję,
Sztab Szkoleniowy Aeroklubu Nadwiślańskiego