Zapraszamy wszystkich pilotów i uczniów-pilotów zrzeszonych w naszym Aeroklubie do zdawania tegorocznej Kontroli Wiadomości Teoretycznych za pomocą naszej najnowszej platformy internetowej e-KWT. Przypominamy dodatkowo, że od tego roku brak będzie możliwości zdawania tradycyjnego “papierowego” egzaminu.

Platforma znajduje się na naszej stronie w menu Strefa Pilota.

System umożliwia zdawanie egzaminów KWT dla pilotów i uczniów-pilotów szybowcowych, samolotowych i balonowych. Każdy egzamin składa się z testów z 10 przedmiotów. Każdy test to 8 pytań z 4 możliwymi odpowiedziami do wyboru, z których tylko jedna jest poprawna. Aby zaliczyć egzamin z danego przedmiotu należy  udzielić prawidłowej odpowiedzi przynajmniej na 6 pytań. Czas zdawania pojedynczego przedmiotu został ograniczony do 6 minut. W przypadku niepowodzenia, liczba ponownych podejść jest na razie nieograniczona.

Instruktorzy zdają KWT elektronicznie na tych samych zasadach, przy czym przedmioty „instruktorskie” jak Metodyka Szkolenia oraz Nadzór nad Lotami Szkolnymi będą zaliczane w formie testu papierowego podczas Konferencji BL 23 lutego.

Przypominam, iż warunkiem dopuszczenia pilota do lotu jest pozytywny wynik egzaminu KWT potwierdzony wpisem w Książce Pilota lub dokumentacji przebiegu szkolenia w przypadku uczniów pilotów. Przypominam również, że pozytywny wynik egzaminu na platformie to nie wszystko. Przed pierwszym lotem w sezonie bardzo proszę o zgłoszenie się do mnie lub Szefa Szkolenia HT w celu uzyskania stosownego wpisu oraz wydrukowania z systemu protokołu KWT.

Przed rozpoczęciem zdawania egzaminów internetowych zapraszamy do zapoznania się z Instrukcją Zdawania KWT na Platformie e-KWT.

W przypadku jakichkolwiek pytań lub uwag odnośnie działania systemu lub zawartości merytorycznej pytań proszę o kontakt mailowy na adres:

wyszkolenie@lisie.pl

Życzę powodzenia w zdawaniu,

Łukasz Skonecki, Szef Szkolenia Naziemnego (CGI) Aeroklubu Nadwiślańskiego